Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.


10/09/2019

 Nenechajte si ujsť nové ceny na top ebiky na 

eshop.merida.sk

 

Na predajni máme nový celoodoružený karbónový ebike eOne Sixty 5000 

Najčastejšie otázky a odpovede našich zákazníkov

Najčastejšie otázky a odpovede našich zákazníkov.

Občas nám pridu z kontaktného formulara zaujmavé otázky od vás našich  zákazníkov. Na najčastejšie sa tu pokusim odpovedať.

---------------------------------------------

- Úplne najčastejšia otázka ktorá vás trápi je aké sú rozdiely medzi motormi Bosch a Shimano.

Z mojich skúseností rozdiely nie sú veľké,  keby bol bicykel zamaskovaný, tak by si prevažná väčšina ludi nevšimla podstatný rozdiel.

Rozdiely sa prejavia ked skončí záruka a niečo sa pokazí. Shimano ma veľlmi dobrý servis na Slovensku, obchodníci posielajú svojich mechanikov každý rok na školenia. Ostatní výrobcovia to zatiaľ nemaju tak dobre vyriešené. 

Dosť podstatný rozdiel je v konštrukcii motora.  Bicykel so shimano motorom je v podstate nezávislý od motora, pripája sa cez spojku, ktorú riadi elektronika bicykla. Ked to nie je potrebné bicykle funguje samostatne.

----------------------------------------------

- Ďalšia častá otázka je kapacita batérie.

Niektorí výrobcovia dávaju na bicykle vyššie kapacity baterii ako 504 Ah ako je štandard. Silnejšia bateria nikdy nie je na škodu, no ma vplyv na váhu bicykla.

Je už na vás aké dlhé túry si plánujete. Bežné výjazdy do 100 km v ľahkom teréne , alebo 50 km v tažkom , na to by mala stačiť obyčajná bateria. Na celodennú túru nebude stačit ani 650Ah . Tam je výhodnejšie investovať do náhradnej  baterie , ktorú môžete voziť v ruksaku , alebo niekde v taške na bicykli.

------------------------------------------------

-Integrovaná bateria v ráme , alebo prilepená na ráme.

Trend integrovaných baterii zlepšil dizajn elektrických bicyklov, no priniesol problém s pevnosťou rámov . Pri najčastejšej konštrukcii kde je bateria zospodu rámu, musia konštruktéri zápasiť s tým, že vyberú z bicykla najnamáhanejšiu časť . Chýbajúcu časť rámu kompenzujú hrubším materialom a to zvýšuje hmotnosť bicykla. 

-------------------------------------------------

- Koľko výdrží bateria , koľko prejdem na tom bicykli kilometrov ?

To je najzložitejšia otázka. Ľudia keď si kúpia bicykel, sa čudujú sa , že neprejdu na bicykli toľko kilometrov ako bolo napísané v reklame.

Na životnosť batérie bicykla má vplyv veľa veci, napríklad, tlak v pneumatikách.

Použitý prevod, ľahší prevod a rýchlejšie otáčanie pedálmi dokážu ušetriť veľa elektrickej energie a  samozrejme rozumné zvolenie stupňa pomoci. Po kúpe bicykla všetci jazdia na boost , po čase keď zistia , že ten istý kopec sa dá vyjsť aj na Trail s ľahším prevodom a neminú tolko energie z batérie.

Po roku jazdenia na ebiku dokážete ušetriť veľa energie , lebo sa vám zlepší kondicia :)